Ty i Twoja firma. Jak świadomie wybrać odpowiednią formę na swój biznes. cz. 3 [DREAM 2.9.2017]

Magdalena Bojaryn30 lipca 2017Komentarze (0)

Z moich poprzednich wpisów wiesz już, że żeby wybrać odpowiednią dla siebie formę działalności powinieneś poznać rzeczywiste ryzyko Twojego biznesu, a także podjąć decyzję, co chcesz aby działo się z Twoją firmą, na wypadek Twojej śmierci.

Nie były to łatwe pytania, ale czy prowadzenie firmy to prosta rzecz? Sam powiedz.

Więc idziemy dalej. Teraz  będzie o tyle prościej, że będziemy mówić tylko o biznesie, ale w wymiarze większego obrazka.

Kolejne pytanie jakie chcę Ci dziś zadać to pytanie dotyczące tego jak daleko chcesz iść.

Czy chcesz, aby Twoja firma Cię przetrwała? Czy chcesz stworzyć markę, która zaistnieje w biznesie na większą skalę? Czy chcesz kiedyś móc spieniężyć swoje wysiłki włożone w budowanie firmy?

Wiem, zrobiło się filozoficznie:)

Jednak wierz mi  – ja w dalszym ciągu piszę o prawie;)

Jeżeli Twoje odpowiedzi na powyższe pytania są twierdzące, to najprawdopodobniej nie tworzysz firmy w pojedynkę, ale z innymi wspólnikami. To może być ktoś z rodziny, to może być Twój partner biznesowy. Najprawdopodobniej też myślisz o tym, albo już prowadzisz działalność w formie bardziej zorganizowanej.

Możliwe, że myślisz o znalezieniu zewnętrznego partnera strategicznego. A żeby podmiot trzeci został Twoim wspólnikiem musisz mieć spółkę. Jeżeli ma być rozsądnie i bezpiecznie – najlepszą opcją najprawdopodobniej będzie spółka kapitałowa (spółka z o.o. lub spółka akcyjna).

Taka forma działalności, jest też „poważniej” traktowana w biznesie. Forma w jakiej prowadzisz biznes to taka oprawa, która pokazuje też jak podchodzisz do biznesu.

Oczywiście spółka z o.o. z kapitałem 5.000 zł nie będzie tak samo widziana jak spółka z kapitałem z jednym czy dwoma zerami więcej. Kapitał zakładowy spółki powinien odpowiadać rozmiarowi Twojego biznesu.

Jeżeli Twoim planem jest stworzyć firmę, którą potem chcesz spieniężyć, na pewno powinieneś rozważyć spółkę handlową.

Łatwiej Ci będzie znaleźć inwestora bądź kupca. Przewidując wejście do spółki osób trzecich, warto zadbać o odpowiednią umowę spółki bądź jej statut już na etapie jej tworzenia.

O mankamentach otwierania spółki z o.o. przez internet możesz przeczytać w tym  i w tym wpisie.

Wymogi księgowe związane z prowadzeniem spółki kapitałowej spowodują, że będziesz miał porządek w księgach, łatwiej będzie Ci znać liczby dotyczące Twojej firmy.

A wiadomo, że ten kto nie zna liczb nie zarządza. Więcej na ten temat może powiedzieć Ci strateg biznesu – Witek Buraczyński.

Jeżeli przyjdziesz 2 września na konferencję DREAM  – będziesz miał/a szansę popracować z nim bezpośrednio podczas warsztatów. Warto. Witek otwiera oczy.

Jak widzisz, to w jaką formę ubierzesz swój biznes zależy od wielu czynników. Decyzja nie powinna być przypadkowa.

Nie ma co na siłę tworzyć spółki z o.o., kiedy okoliczności i rozmiar Twojego biznesu nie wskazują na tą konieczność.

Dla mnie ta forma była od początku naturalną formą prowadzenia biznesu, a o tym dlaczego tak było opowiem na konferencji DREAM, gdzie razem z Ewą Hartman, Piotrem Sobczyńskim i wspomnianym wyżej Witkiem Buraczyńskim pomożemy Ci stworzyć silne fundamenty Twojego biznesu.

*******************************************************************

Odpowiedzi na pytania znajdziesz przede wszystkim w sobie – ale pomogę Ci do nich dojść podczas konferencji DREAM – Droga REAlizacji Marzeń – 2 września w Bionanoparku w Łodzi.

Serdecznie Cię zapraszam! Jeżeli chcesz sobie zagwarantować miejsce – wejdź na www.konferencja-dream.pl.

 

 

 

W czym mogę Ci pomóc?

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych M. Kacprzyk, M. Bojaryn s.c. w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

    Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

    Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych M. Kacprzyk, M. Bojaryn s.c. w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: