O blogu

 

Każdy z nas prowadząc własny biznes codziennie zawiera umowy. To są te najzwyklejsze umowy, kiedy kupujemy ulubioną prasę rano w kiosku lub idziemy na kawę z przyjaciółmi w sobotnie popołudnie albo kiedy robimy zakupy biurowe dla firmy lub jedziemy w podróż służbową. Są też te poważniejsze, od których zależy rozwój Twojej firmy.

O ile niesmaczna kawa czy kiepski papier do drukarki nie są w stanie zachwiać równowagą Twojego przedsiębiorstwa, o tyle źle skonstruowana i błędnie wyegzekwowana umowa dostawy bądź umowa o roboty budowlane (tu możesz wstawić jakiekolwiek umowy które są źródłem biznesu w Twojej firmie) może nie tylko nie przynieść oczekiwanego zysku ale spowodować dodatkowe straty.

Dlatego prowadzę tego bloga. Po to aby ułatwić Ci prowadzenie Twojej firmy. Wierzę w to, że dzielenie się wiedzą i doświadczeniem to podstawa relacji między ludźmi w biznesie. Chcę pomóc Ci być skutecznym w zawieraniu i egzekwowaniu umów z Twoimi kontrahentami.

O tym, że sama jestem przedsiębiorcą, możesz przeczytać tutaj.

Nie znajdziesz tu teoretycznych dywagacji, suchego cytowania przepisów i orzeczeń. Podzielę się z Tobą tym, co może realnie wpłynąć na jakość prowadzenia Twojego biznesu. Ponad 10 lat mojej pracy jako prawnika i przedsiębiorcy to niekończące się źródło wiedzy i ciekawych przypadków.

Zatem znajdziesz tu: praktyczne przykłady, zapiski o interesujących zdarzeniach z sali sądowej, moje przemyślenia dotyczące zmian w prawie oraz wskazówki dotyczące zawierania umów handlowych.

Chcę się skupić na procesie negocjowania umów, pokazać jak możesz chronić interesy Twojej firmy i jednocześnie budować dobre relacje ze swoimi kontrahentami. Chcę również podpowiadać Ci jak rozwiązywać problemy z egzekwowaniem umów, jak mądrze używać narzędzia w postaci kary umownej, na co należy zwrócić uwagę przy konkretnych umowach. Przeczytasz tutaj o największych grzechach przedsiębiorców 🙂 i konsekwencjach ich zaniechań i zaniedbań. Wszystko po to, abyś uniknął tych błędów, albo żebyś wiedział jak je naprawić.

Mam nadzieję, że mój blog będzie miejscem gdzie prawnicy i przedsiębiorcy będą dzielić się tym co wiedzą i czego nie wiedzą 🙂 i że będziemy mogli sobie nawzajem pomóc.

Dlatego też, śmiało piszcie w komentarzach z czym borykacie się w codziennym prowadzeniu firmy, jakie sprawy związane z umowami i nie tylko są dla Was trudne.

Uprzedzam jednak, że blog to miejsce na wymianę myśli i doświadczeń a nie sposób na uzyskanie porady prawnej. Pamiętaj, że żaden prawnik nie powinien bez szczegółowego zapoznania się ze sprawą i dokumentami udzielać jakiejkolwiek porady prawnej.

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnika – napisz do mnie na @ (mb/at/kacprzyk-bojaryn.pl) albo zadzwoń. Chętnie pomogę.

*****