Podsumowanie na blogu czyli co najchętniej czytacie.

Magdalena Bojaryn        29 maja 2017        Komentarze (0)

Z ciekawością zaglądam na statystyki na swoim blogu, żeby zobaczyć co najchętniej czytacie.

Niezmiennie dziwi mnie, że na pierwszym miejscu jest artykuł o zmianie dotyczącej adresu przedsiębiorcy w CEIDG. We wrześniu zeszłego roku nowelizacja kpc wprowadziła zmianę, która znacznie ułatwiła życie przedsiębiorcom, którzy zawierają umowy z indywidualnymi przedsiębiorcami (zarejestrowanymi w CEIDG).

W komentarzach do tego wpisu pojawiła się ciekawa dyskusja dotycząca różnych konkretnych przypadków, gdzie problemem był właśnie adres indywidualnego przedsiębiorcy. Treść tej dyskusji bardzo praktyczna – zapraszam, żeby i tam zajrzeć.

Następny na podium jest artykuł dotyczący kary umownej – jak określić karę umowną w umowie. Bardzo praktyczne zagadnienie. Warto, żebyś zadbał o to, abyś z tego postanowienia w umowie, które dotyczy kary umownej mógł bez przeszkód skorzystać. W tym artykule czytacie o to tym jak to zrobić dobrze.

No i na trzecim miejscu jest wpis również dotyczący kary umownej a dokładniej mówiąc- jej wymagalności. To jest akurat wpis z cyklu 11 rzeczy, o których musisz pamiętać zawierając umowę B2B. Z wpisu o wymagalności kary umownej dowiadujecie się kiedy możecie zażądać zapłaty kary a także jakie postanowienie w umowie powoduje, że żądać jej nie musicie, a dłużnik i tak powinien ją bez wezwania zapłacić.

No więc Top 3 przedstawia się następująco:

  1. karaumowna.pl/adres-do-doreczen-dla-indywidualnego-przedsiebiorcy-zmiany/
  2. karaumowna.pl/jak-okreslic-kare-umowna-w-umowie/
  3. karaumowna.pl/wymagalnosc-kary-umownej-6z11/

Na koniec jeszcze chciałam dodać, że artykuł mający najwięcej odwiedzin był też najczęściej komentowany przez Was.

Zaraz za nim, pod względem komentarzy był trochę kontrowersyjny wpis „Nie czytałeś nie podpisuj„.

To tyle tytułem podsumowania, co do wpisów najpoczytniejszych.

W następnym wpisie – te mniej poczytne, a żeby było ciekawiej, według mnie bardzo przydatne 😉

Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam do lektury.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radców Prawnych M. Kacprzyk, M. Bojaryn s.c. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radców Prawnych M. Kacprzyk, M. Bojaryn s.c. z siedzibą w Łodzi.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem mb@kacprzyk-bojaryn.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: