Blog dla przedsiębiorców

Magdalena Bojaryn        04 września 2015        Komentarze (0)

Zawsze uważałam, że wrzesień to dobry miesiąc na początek.

Tym razem będzie to blog.

Ten pierwszy wpis jest zaproszeniem dla wszystkich zainteresowanych tematyką umów w biznesie.

Umowy to chleb powszedni każdego przedsiębiorcy. Duże firmy mają przeważnie na stałe w swojej organizacji działy prawne, a zarząd nie podpisze żadnej umowy dopóki nie zostanie ona zaakceptowana przez prawnika. Nie jest tajemnicą, że mali i średni przedsiębiorcy korzystają z usług prawnika dopiero jak sprawa jest już na tyle zaogniona, że nie wiedzą co dalej zrobić.

Dlatego piszę tego bloga. Głównie dla małych i średnich przedsiębiorców. Będzie też przydatny dla handlowców i dla wszystkich, którzy w codziennej pracy stykają się z umowami.

Nie znajdziesz tu teoretycznych dywagacji, suchego cytowania przepisów i orzeczeń. Podzielę się z Tobą tym, co może realnie wpłynąć na jakość prowadzenia Twojego biznesu. Ponad 10 lat mojej pracy jako prawnika i przedsiębiorcy to niekończące się źródło wiedzy i ciekawych przypadków. Będę tu o nich pisać.

Zatem znajdziesz tu: praktyczne przykłady, zapiski o interesujących zdarzeniach z sali sądowej, moje przemyślenia dotyczące zmian w prawie oraz wskazówki dotyczące zawierania umów handlowych.

Chcę się skupić na procesie negocjowania umów, pokazać jak możesz chronić interesy Twojej firmy i jednocześnie budować dobre relacje ze swoimi kontrahentami. Chcę również podpowiadać Ci jak rozwiązywać problemy z egzekwowaniem umów, jak mądrze używać narzędzia w postaci kary umownej, na co należy zwrócić uwagę przy konkretnych umowach. Przeczytasz tutaj o największych grzechach przedsiębiorców i konsekwencjach ich zaniechań i zaniedbań. Wszystko po to, abyś uniknął tych błędów albo żebyś wiedział jak je naprawić.

Zapraszam na mój kolejny wpis.

Zacznę lekko, bez paragrafów 🙂 choć wpis będzie dotyczył sprawy bardzo ważnej, czyli relacji w biznesie i sposobu zawierania umów.

Magda

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radców Prawnych M. Kacprzyk, M. Bojaryn s.c. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radców Prawnych M. Kacprzyk, M. Bojaryn s.c. z siedzibą w Łodzi.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem mb@kacprzyk-bojaryn.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Następny wpis: